SOUTĚŽ PRO ŽÁKY ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Soutěž "Hledej lidi! - DIOGENES" pro mladé spisovatele a filmaře jsme původně chtěli vyhlásit už loni, ale vzhledem k dosud neuzavřeným organizačním záležitostem zůstává projekt zatím ve fázi příprav.

Název naší soutěže vychází z legendy, podle níž Diogenes chodil v pravé poledne po zaplněném náměstí s rozsvícenou lucernou a na otázku, proč tak činí, odpovídal: Hledám lidi! Reagoval tak na zvyšující se lhostejnost a honbu za hmotnými statky svých současníků.

Protože se domníváme, že i naše doba se vyznačuje podobnými trendy, chceme vyslat na "zaplněná náměstí" Vaše žáky, vybavené namísto lucerny postřehem, poznámkovým blokem nebo videokamerou. A pokud ve svém okolí najdou výjimečného jedince nebo partu lidí, nechť si už před vyhlášením soutěže připraví podklady k vytvoření reportáže, povídky, písňového textu, rozhlasové relace nebo krátkého filmu.

Soutěž bude rozdělena do dvou kategorií: literární a multimediální, vybrané práce budou vydány ve sborníku a na DVD, těm nejlepším se snažíme zajistit i prezentaci v celostátním deníku, v rozhlase a v televizi. Absolutní vítězové pak obdrží krásnou trofej - Skleněného Diogena (50 cm) z dílny českých sklářů (na snímku).

Propozice soutěže budou zveřejněny mj. na těchto webových stránkách a školám budou potřebné informace rozeslány také e-mailem dle adresářů jednotlivých krajských úřadů. Na Vaše přání Vám materiály zašleme i na další e-mailové adresy.